Jei iki šiol Suomiją pažinote tik kaip Kalėdų Senelio gimtinę ir kaip šalį, į kurią verta vykti dirbti, o legalus darbas Suomijoje – traukia daugelio žmonių dėmesį, tai verta pabrėžti, kad ši šalis jus gali sužavėti ir nustebinti dar daug kuo.

Pasaulyje yra daug šalių, kurioms priklauso salos, tačiau turbūt nei viena šalis negali pasigirti tokiu dideliu jai priklausančių salų kiekiu. Pasirodo, kad jų yra priskaičiuojama net 179 500.

Bene svarbiausias žmogus, be kurio tikrai negali būti įsivaizduoja tikra Šv. Kalėdų šventė – Kalėdų Senelis, pasirodo, netgi turi savo pasą. Jame pateikiama svarbūs asmeniniai duomenys. Beje, gimimo data- taip  pat ne išimtis. Pase pažymima, kad Kalėdų Senelis gimė senų senovėje.

Kiekvienoje šalyje yra gausu įvairiausių švenčių, tačiau turbūt nei viena iš pasaulio šalių neturi tokios originalios ir linksmos šventės, kokia gali pasigirti sumanieji suomiai. Pasirodo, Suomijoje spalio 13 dieną yra švenčiama… Nevykėlių diena.

Konservų dėžutės ir vestuvės… Skamba tikrai nekaip ir apskritai – ar tai gali būti suderinama? Taip, jei kalbame apie Suomiją. Pasirodo, būtent čia galioja paprotys vestuvių dieną važinėti automobiliu  prie kurio pririšta ne viena konservų dėžutė.

Greito maisto restoranai tikrai nėra ta vieta, kurioje galima sveikai pavalgyti, tačiau būtent pastarieji yra ypač mėgstami suomių. Tačiau suomių simpatijos maistui ties tuo nesibaigia – ši tauta labai mėgsta uogas. Gerai, kad šioje šalyje jų auga pačių įvairiausių. Mėgstama ir kava – net dešimtadalis šios šalies žmonių kasdien išgeria po 10 puodelių kavos. Dar vienas dalykas, kurį ypač mėgsta suomiai, tai – sportinio stiliaus drabužiai.

Ne veltui Suomijoje yra toks tyras ir švarus oras, sodriai žalia žolė – šioje šalyje išgaunamas pienas yra vienas kokybiškiausių.

Na, o pabaigai – keletas įdomių faktų apie suomių vyrus. Pasirodo, pastarieji nelabai yra linkę moterims dovanoti gėles ir praleisti jas pro duris, tačiau su malonumu tvarko namus ir atlieka kitus ruošos darbus, nes mano, kad moterys turėtų laiką leisti užsiimdamos sau patinkančia veikla, o tvarkydamos namus.