Turbūt kiekviena šeima svajoja apie namus, kuriuose aidi vaikų juokas, girdisi nereikšmingi barniai, kurie laikui bėgant tampa šeimos gyvenimo dalimi. Tačiau vaiko laukimas yra ne tik nuostabus laikotarpis, kupinas laimės, džiaugsmo, meilės, bet ir itin atsakingas laikotarpis, kai reikia viskuo pasirūpinti, kol vaikelis dar neatėjo į šį pasaulį.

Ruoštis vaikeliui reikia itin atsakingai ir kruopščiai. Visų pirma tėvystę reikėtų planuoti. Visi žinome, kad ne visada nelaukti nėštumai tik sustiprina partnerių santykius. Dažni atvejai, kai partneriai dar nebūna pasiruošę tapti tėvais ir išsigąsta laukiančių iššūkių. Dėl šios priežasties jaunos mamos lieka vienos auginti vaikus. Žinoma, daug ką lemia ir finansinė padėtis, tačiau jei abu, vienas kitą mylintys žmonės neišsigąsta laukiančių iššūkių, turi didžiulį palaikymą, jie išlieka kartu ir abu augina taip laukiamą vaikelį. Taigi, nėštumas neapsiriboja tik vaiko laukimu. Būtina nuosekliai lankytis pas gydytojus, po truputį pirkti daiktus, kurie bus reikalingi vaikeliui atėjus į šį pasaulį. Žinoma, viskam yra reikalingi pinigai. Dažna mama pasimeta tarp rūbelių gausos, buteliukų įvairovės ir lovyčių grožio. Taigi, ko vis dėl to reikia pačioje pradžioje? Visų pirma, nepameskite galvos ir į viską žiūrėkite blaiviomis akimis. Itin gerai, jeigu yra šalia žmogus, kuris gali jums patarti ir kuris negyvena laukimo emocijomis. Visų pirma nusipirkite kelis komplektus rūbelių 52cm, 56cm ir 62cm. Kodėl skirtingi dydžiai? Niekada negali žinoti kokio ūgio gims jūsų mažylis, o didesni rūbeliai bus netolimai ateičiai, nes naujagimiai labai greitai auga. Žinoma, pasirūpinkite pampersais, nes kol įsivažiuosite į ritmą jie bus keičiami itin dažnai. Ko gero pats laukiamiausias pirkinys – lovytė. Nepameskite dėl jos galvos. Suvokite tai, kad ji yra tik keleriems metams, priklausomai nuo kiekvieno vaiko. Svarbiausia tai, kad lovytė būtų linguojama, o vėliau persikonstruotų į paprastą lovytę ant keturių kojų. Dar vienas itin didelis pliusas – tai nuleidžiamas šonas bei nuleidžiamas dugnas. Vaikui augant kartu su juo keičiasi ir lovytė, todėl galite būti ramūs dėl vaiko saugumo. Taip pat būtina turėti vonelę. Labai patogu, kai vonelė yra su gultu, taip vaiką maudyti yra paprasčiau ir nereikia bijoti, kad pribėgs vandens į ausytes ir akytes. Higienos priemones patartina rinktis labai atsargiai, nes yra tokių, kurios itin alergizuoja, tačiau kiekviena, vaikui skirtingai.

Laukimas yra itin nuostabus laikotarpis ir norisi, kad jis niekada nepasibaigtų, tačiau noras susitikti su ilgai lauktu vaikeliu nugali viską. Nors gimdymas ir nėra pats maloniausias dalykas visame laikotarpyje, tačiau kai paimate vaikelį ant rankų pirmą kartą, kai užplūstą sveikinimai, visi vargai užsimiršta ir norisi sustabdyti tą akimirką. Tačiau nenusiminkite, begalė nuostabių akimirkų jūsų dar tik laukia.