Išmetimo dujų spalva gali būti svarbus ženklas rodantis, kad jūsų automobilis nebeatlieka taip  gerai savo funkcijų kaip turėtų ir gali būti reikalingi atnaujinimo darbai. Taigi, jei pastebite, kad išmetamosios dujos yra baltos, juodos, mėlynos arba pilkos spalvos, tai gali pranešti apie rimtas problemas. Patikimiausia kreiptis į specialistus, tokius kaip autura.lt, kurie tiksliai nustatys automobilio gedimą, tačiau pateikiame jums dažniausius atvejus.

Baltos spalvos

Jeigu pastebite, kad jau kuris laikas išmetamosios dujos yra baltos spalvos, tai dažniausiai reiškia, kad variklio aušinimo skystis patenka į benzininių bei dyzelinių variklių degimo kamerą. Ir kuo daugiau šio skysčio ten patenka, tuo tirštesni balti dūmai yra matomi. Šią problemą svarbu spręsti nedelsiant, nes jei to nepadarysite, uždegimo žvakės bus užterštos aušinimo skysčio nuosėdomis, ir dėl savo prasto veikimo, nesukurs reikiamos kibirkšties bei sumažins variklio galią. Tačiau ir tai dar ne viskas – aušinimo skystis gali užteršti ir katalizatorių, o tuomet jį teks pakeisti. 

Juodos spalvos

Jei pamatote šios spalvos išmetamąsias dujas ir norite suprasti, kodėl taip nutiko, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į tai, kokį automobilį turite. Štai, pavyzdžiui, jei juodos spalvos dujos sklinda iš benzinu varomo automobilio, tai gali pranešti apie tai, kad jūsų automobilis variklis tiesiog sudegina per daug degalų. Na o, jei automobilis yra varomas dyzeliu, tokiu atveju tai gali pranešti apie pernelyg didelį suodžių kiekį. Bet kokiu atveju, belieka tik pridurti, kad jūs tikrai neturėtumėte ignoruoti šios problemos, kadangi susidursite su dar didesnėmis: benzinu varomuose automobiliuose tai gali lemti priešlaikinį katalizatoriaus gedimą, o na, dyzeliu varomuose automobiliuose – gali užkimšti DPF sistemą. 

Mėlynos arba pilkos spalvos

Na, o, jei pastebite šios spalvos dujas, tokiu atveju, vertėtų žinoti, kad greičiausiai taip nutiko dėl degančios alyvos. Problemą taip pat svarbu spręsti, kadangi priešingu atveju, galite sugadinti ir uždegimo žvakes arba purkštukus. 

Taigi, belieka tik pridurti, kad pastebėjus, bet kurios spalvos dujas, iš karto yra reikalingas profesionalus dyzelių remontas arba benzininių automobilių remontas. Priešingu atveju, gali kilti ir dar daugiau problemų, o jų pašalinimas reikalaus ir dar didesnių išlaidų.