Jei reikėtų įvardinti vieną svarbiausių aplinkos veiksnių, gražaus bei sveiko gyvenimo faktorių, neabejotinai juo taptų medžiai – juk būtent jie yra vadinami  mūsų planetos plaučiais. Ir iš tiesų, ar galėtų būti kitaip: juk būtent medžiai valo orą, suteikia gražių emocijų ir puošia mūsų aplinką. Vadinasi, išvada viena – jų reikia kuo daugiau. Na, o padidinti medžių skaičių gali medžių sodinimas. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad nemaža dalis žmonių atidaro netaisyklingai. Vis dėlto, tai nėra gerai – netinkamai pasodintas ar prižiūrimas medis gali tarnauti kur kas  trumpiau. Tad kaip atrodo taisyklingas medžių sodinimas? Reikėtų laikytis kelių nuoseklių žingsnių, apie kuriuos netrukus ir kalbėsime.

Vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį tuo atveju, kai kalbame apie medelių sodinimą, yra šiam veiksmui atlikti tinkamas laikas. daugelis žmonių galvoja, kad medžių sodinimas turėtų prasidėti pavasarį, tačiau tokia nuomonė neturi nieko  bendra su realybe, kadangi specialistų tvirtinimu geriausias laikas pradėti sodinti medžius yra taip vadinamas ramybės periodas – kai medžiai jau yra numetę lapus. Na, o jei to padaryti rudenį nespėjote, tokiu atveju pavasarį turėsite dar vieną galimybę – medelius sodinti galite ir prieš pat sprogstant pumpurams. Būtent šiuo metu pasodintų medelių šaknys galės visu pajėgumu skverbtis į žemę, tad išlieka didžiausia prigijimo tikimybė.

Kokią duobę iškasti? Tai – dar vienas ne ką mažiau svarbus klausimas, į kurį yra tiesiog privalu žinoti atsakymą. Klaidinga manyti, kad medelių sodinimui reikia labai gilios duobės – ji neturi būti gilesnė nei užima šaknys. Visa kas kita, kuomet kalbame apie duobės plotį – ji turėtų būti maždaug 3 kartus platesnė nei yra šaknų sistema.

Dažniausiai medeliai yra parduodami vazonuose, tad prieš sodinant reikėtų patikrinti, ar šaknys nėra susivijusios. Jei taip, būtina jas ištiesinti. Na, o, jei viena kita šaknis yra  labai smulki ir stipriai susivijusi, tokiu atveju geriausia jas pašalinti.

Medžių sodinimas nėra sudėtingas, greičiau – tinkamų įgūdžių reikalaujantis darbas. Išsiugdykite juos – sodinkite medžius tinkamai ir galėsite džiaugtis sveika bei gražia savo namų aplinka.