Nors vertimo paslauga daugeliui fizinių asmenų nėra reikalinga kiekvieną dieną, jos populiarumą ženkliai didina juridiniai asmenys. Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad fiziniai asmenys paslaugą neretai pagal… kainą. Ir iš tiesų, nors paslaugos, šiuo atveju, vertimo įkainiai, tikrai yra svarbus rodiklis, verta akcentuoti, kad renkantis vertėtų nepamiršti ir kitų kriterijų. Kokių?

Specialisto patirtis

Bene vienas svarbiausių veiksnių, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį renkantis tokio pobūdžio paslaugą, yra specialisto patirtis. Nors vertėjų darbas ir yra reglamentuojamas tam tikrais įstatymais bei reikalavimais, svarbu pabrėžti, kad darbo kokybė priklauso ir nuo asmeninio specialisto įdirbio. Taigi, kuo daugiau patirties jis turės, tuo kokybiškesnio vertimo bus galima tikėtis.

Paslaugos suteikimo terminas

Rinkdamiesi vertimo paslaugą, būtinai atkreipkite ir į dar vieną aplinkybę: kaip greitai bus suteikta paslauga? Verta pastebėti, kad būtent vertimai yra viena tų ričių, kuomet  labai dažnai reikalingas greitas paslaugos suteikimas, o tai turi įtakos kainai. Taigi, jei vertimo reikia per labai trumpą laiko tarpą, pavyzdžiui, dar tą pačią dieną, nereikėtų nustebti, jei teks mokėti daugiau.

Laisvai samdomas vertėjas ar vertimų biuras?

Kalbant apie vertimų kainos subtilybes, negalima neprisiminti ir dar vieno svarbaus dalyko: neretai daug diskusijų sukelia klausimas, kieno paslaugos – laisvai samdomo vertėjo ar vertimų biuro specialistų kainuoja pigiau? Ir nors galima išgirsti įvairių nuomonių, vertinant rinką matyti, kad kainos yra labai panašios.

Atkreipkite dėmesį ir į komfortą

Tai, kad kaina neturėtų būti pats svarbiausias kriterijus, patvirtina ir dar viena aplinkybė – patogumas  turėtų būti svarbesnis nei tai, kiek kainuoja paslauga. Nemaža dalis laisvai samdomų vertėjų ar vertimo biurų, paslauga, teikia nuotoliniu būdu ir tai yra ypač patogu kliento atžvilgiu – taupo jų laiką, be to, sudaro galimybes naudotis kituose miestuose dirbančių specialistų paslaugomis.

Taigi, apibendrinant galima daryti išvadą, kad nors kaina ir yra svarbus kriterijus, tikrai neturėtų būti pats svarbiausias – rinkdamiesi vertimo paslaugą, būtinai įvertinkite, kokia yra specialisto patirtis; ar paslauga gali būti suteikiama nuotoliniu būdu ir  t.t.