Ko gero apie kiekvieną procedūrą sklando daug įvairių mitų. Na, o laparoskopinė skrandžio apylankos operacija – taip pat ne išimtis. Taigi, pats metas  susipažinti su populiariausiais mitais.

Skrandžio apylankos operacija yra skausminga

Bene vienas labiausiai paplitusių mitų yra tas, jog daugelis žmonių galvoja, kad skrandžio apylankos procedūra – skausminga. Vis dėlto, nieko panašaus, kadangi procedūra yra atliekama taikant nejautrą, todėl pacientas nepatiria skausmo.

Po operacijos tenka atsisakyti tam tikrų maisto produktų

Pats metas paneigti ir dar vieną mitą, kuris tvirtina, neva po tokios operacijos pacientas turi atsisakyti tam tikrų maisto produktų. Tačiau – nieko panašaus: iš tiesų pacientas gali valgyti tuos maisto produktus, kuriuos ir buvo įpratęs valgyti, skiriasi tik suvartojamas maisto kiekis.

Kiekvienam pacientui prieš operaciją yra paskiriama skysčių dieta

Dar vienas mitas, kurį taip pat svarbu paneigti, yra susijęs su skysčių dieta. Mitas tvirtina, neva kiekvienam pacientui prieš operaciją yra paskiriama speciali skysčių dieta, kuri trunka savaitę. Vis dėlto, toks teiginys teisingas ne visuomet. Skysčių dieta iš tiesų gali būti paskiriama, tačiau ji reikalinga ne visada – tik įvertinęs paciento būklę gydytojas gali informuoti, ar reikės šios dietos.

Po operacijos negalima gerti vandens

Tai – mitas, kurį labai svarbu paneigti, kadangi po operacijos ne tik galima gerti vandenį, bet ir būtina tai daryti, kadangi vanduo padės nuraminti sudirgusį skrandį.

Šios procedūros metu yra tik sumažinamas skrandžio tūris

Kalbant apie populiariausius mitus, susijusius su šia procedūra, yra būtina paneigti ir dar vieną, kuris tvirtina, kad skrandžio apylankos operacijos metu yra sumažinamas tik skrandžio tūris. Jis iš tiesų yra sumažinamas, tačiau tai dar ne viskas – dėmesį verta atkreipti į tai, kad skrandžio apylankos operacijos pasekmės tikrai nėra neigiamos, tai yra kombinuota procedūra, todėl jos metu ne tik sumažinamas skrandžio tūris, bet ir sutrumpinamas skrandžio tūris.

Po operacijos numesti kilogramai netrunka ataugti

Dar vienas mitas, kurį taip pat svarbu paneigti kalbant apie šią procedūrą skamba taip: po operacijos prarasti kilogramai netrunka ataugti. Iš tiesų – tai mitas, kadangi ši procedūra užtikrina  ilgalaikius rezultatus.