Ne visiems pasiseka turėti ekstravagantiškus namus, tačiau naudodamiesi funkcinėmis namų dizaino idėjomis galite susikurti savo svajonių namus, net jei neturite daug pinigų. Funkcionalių namų dizaino idėjos ne tik leidžia sutaupyti vietos, padidinti namo vertę ir paversti jį namais, bet ir sumažina priežiūros išlaidas bei padidina namo perpardavimo kainą. Funkcinis dizainas reiškia, kad funkcinės erdvės, tokios kaip virtuvės, vonios kambariai, spintos, saugyklos ir skalbyklos, įtraukiamos į vieną planą, sudarantį namo išplanavimą. Šios funkcinės erdvės projektuojamos po vienu stogu, kad jos nebūtų naudojamos atskirai viena nuo kitos, kad visada išliktų efektyviai naudojamos. https://www.architektugildija.lt/namu-projektai/

Prieš pirkdami suplanuokite savo namus

Prieš pradėdami pirkti namus, turite žinoti, kaip atrodo jūsų idealūs namai. Įsivaizduojamai pasivaikščiokite po savo namus, pasižymėkite kambarius, kuriuose praleidžiate daugiausiai laiko, ir daiktus, kuriuos naudojate kasdien. Dabar nuspręskite, kaip norite, kad jūsų namai atrodytų ir kokias funkcijas jie atliktų. Įsivaizduodami savo idealius namus, pagalvokite, kaip galėtumėte šias funkcines erdves įtraukti į savo namus.

Gerai suplanuotame name yra 4 kambariai

Prieš pradėdami pirkti namus, gerai apžiūrėkite savo namus. Sudarykite visų jūsų namuose esančių kambarių ir jų pagrindinės funkcijos sąrašą. Tai padės jums vėliau, kai norėsite į namus įtraukti funkcines erdves. Turėsite pagalvoti, kam kiekvienas kambarys jūsų namuose yra ar turėtų būti naudojamas. Pavyzdžiui, valgomasis turi būti naudojamas valgymui ir bendravimui, virtuvė – maisto gaminimui ir ruošimui, skalbykla – drabužiams skalbti, o pagrindinis miegamasis – miegui ir poilsiui. Taip pat turėtumėte turėti laisvą svečių kambarį arba kabinetą. Kai būsite pasirengę pradėti pirkti namą, įsitikinkite, kad žinote, kokios funkcinės erdvės yra kiekviename būste. Tai padės jums apsispręsti, kam išleisti savo sunkiai uždirbtus pinigus.

Svarbios funkcinės erdvės

– Virtuvė – virtuvė, kaip namų centras, yra gera vieta funkcinėms erdvėms įrengti. Toje pačioje erdvėje galite turėti atskirą skalbyklą, biurą, pusryčių kampelį, valgomąjį ar kabinetą. Turint kelias funkcines erdves vienoje vietoje, virtuvė tampa efektyvesnė. – Vonios kambarys – turint atskirą vonios kambarį, kuriuo naudosis tik vienas asmuo, sutaupoma vietos ir užtikrinamas privatumas. Funkcionalioje vonios kambario erdvėje netgi galite turėti savo dušą ar vonią. – Skalbykla – Įtraukę į savo namus atskirą skalbyklą, galėsite turėti nešvarius drabužius ir patalynę atskirai nuo kitų šeimos narių, kad jie nesusimaišytų su kitais daiktais. – Sandėliukas – Atskiras sandėliukas namuose leidžia laikyti daiktus atokiau nuo smalsių akių ir rankų. Tai ypač svarbu žmonėms, turintiems mažų vaikų ar naminių gyvūnų, kurie noriai viską tyrinėja jūsų namuose.

Nubraižykite savo namų planą

Jei negalite pradėti statyti namo iš karto arba jei norite planuoti iš anksto, nubraižykite savo namo planą. Tai padės jums įsivaizduoti savo namų išplanavimą ir įtraukti funkcines erdves, kurias nusprendėte laikyti svarbiomis. Be to, jis pravers perkant sklypą arba kai reikės atlikti namo pakeitimus.

Prieš įsikeldami sutvarkykite savo erdvę

Atlikdami savo namų pertvarkymus, turėtumėte įsitikinti, kad atsižvelgta į funkcines erdves. Tai turės didžiulę reikšmę, jei turite mažų vaikų arba augintinių, kurie mėgsta tyrinėti ir lįsti į daiktus. Prieš įsikeldami įsitikinkite, kad iš kambarių, kuriuos pasirinkote funkcinėms erdvėms, pašalinti visi nereikalingi baldai ir tokie daiktai kaip augalai ir kilimai. Taip pat galite pasisamdyti namų tvarkytojus, kurie padės jums kuo geriau išnaudoti funkcines erdves.

Laikykitės kasdienės rutinos ir tvarkaraščių

Jei laikotės tam tikros dietos arba dirbate namuose, būtų svarbu namuose turėti atskirą valgomąjį. Panašiai, jei kasdieniniame gyvenime laikotės grafiko, būtų naudinga namuose turėti atskirą biuro erdvę.